DUYURU 2010/ 10- 2010/2011 Dönemi Yeni Dönem Burs Ödemeleri

YENİ DÖNEM BURS ÖDEMELERİ

TAREKSAV

DUYURU NO: 2010 / 10

 

Vakfımıza 2010 / 2011 Dönemi bursları için başvuruda bulunan adaylar arasından burs alma kriterlerini sağlayarak birinci asıl listede ismi yayımlanan 240 bursyer öğrencimizin burs ödemeleri 05 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

Her bir burslu öğrencimiz adına T.C.Ziraat Bankası Ankara Bahçelievler Şubesinde hesap açtırılmış olup, Ekim Ayından geçerli olmak üzere dokuz ay süresince yapılacak burs ödemelerinin ilk iki aylık tutarı olan 200,0.-TL’nın ödemesi gerçekleştirilmiştir.

Burs ödemeleri, bursyerlerin “Banka Hesap Bilgi Formu” bilgilerine göre dört değişik yolla gerçekleştirildiğinden, bursyerlerin aşağıda açıklanan ödeme yöntemlerine göre gerekli işlemi tesis ederek burslarını almaları mümkün olabilecektir.

 

Buna göre;

1-Çek ile yapılan ödeme:

Ankara’da değişik üniversitelerde öğrenim gören bursyerlerin bursları, 04 Kasım 2010 tarihinde düzenlenen yemekli tanışma toplantısında isme düzenlenen çeklerin teslim edilmesi ile yapılmıştır(yemeğe katılamadığından çekini alamamış bursyerlerin çeklerini almaları için Vakıf merkezine şahsen başvurmaları gerekmektedir).

 

2-“Banka Hesap Bilgi Formu” ile bildirilen ve daha önce her hangi bir Ziraat Bankası şubesinde hesabı ve “bankkart”ı bulunan, bankkartı aktif olan bursyerlere yapılan ödeme:

Bu durumda olanların burs hesapları(Vakfımızca Ankara Bahçelievler Şubesi nezdinde açtırılan hesapları) sözkonusu bankkartlarına ikinci hesap olarak tanımlanarak aynı bankkart ile burslarını çekmeleri sağlanmıştır.

 

3-“Banka Hesap Bilgi Formu” ile bildirilen ve daha önce her hangi bir Ziraat Bankası şubesinde hesabı ve “bankkart”ı bulunan, ancak bankkartı aktif olmayan bursyerlere yapılan ödeme:

Bu durumda olanların burs hesapları(Vakfımızca Ankara Bahçelievler Şubesi nezdinde açtırılan hesapları) sözkonusu bankkartlarına ikinci hesap olarak tanımlanamamıştır. Bu durumda olanların bursları hesaplarına yatırılmış olup, banka şubelerine müracaat ederek bankkarlarını almaları, kartlarını aktif hale getirmeleri ve burs hesaplarını bankkartına tanımlatarak burslarını çekmeleri gerekmektedir.

 

4-“Banka Hesap Bilgi Formu” ile bildirilen ve daha önce her hangi bir Ziraat Bankası şubesinde hesabı ve “bankkart”ı bulunmayan bursyerlere yapılan ödeme:

Vakfımızca burs hesapları(Vakfımızca Ankara Bahçelievler Şubesi nezdinde açtırılan hesapları) açtırılmış ancak henüz “bankkart”ları çıkmamış olduğundan burs tutarları sözkonusu formda “bankkart”larını teslim almak istediklerini bildirdikleri banka şubelerine ismen havale yapılmıştır. Bu durumda olan bursyerlerin ilgili banka şubesine kimlikleri ile birlikte şahsen başvurarak çekmeleri gerekmektedir.

Bu durumda olan bursyerlerimizin bankkartları Ziraat Bankasınca çıkarılmakta olup, çıkınca ilgili şubelere gönderilecek ve şahsen başvuru halinde kendilerine teslim edilecektir. Takip eden aylarda ise, burslar teslim alınacak bankkartlar aracılığıyla çekilebilecektir.

Önemle duyurur, burslarının tüm bursyerlerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

 

TAREKSAV

 

Ziyaretçi Sayacı

Bugün4158
Dün3763
Toplam1617808

TAREKSAV Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı

2010